Workshopot hirdet a Versünnep

WORKSHOP – NOVEMBER 25.

A Versünnep Alapítvány workshopot (továbbképzés) hirdet felkészítő tanárok részére. A szakmai felkészítés színművészek vezetésével történik 2018. november 25. 10:00-18:00 óra között a Spirit Színházban (Budapest, Árpád Fejedelem útja 3-4, 1023).

Mindazon tanárok, felkészítők jelentkezését várjuk, akik tanítványaikat vers- és prózamondó versenyekre trenírozzák, nyitottak a szakmai fejlesztés új lehetőségeire, a versválasztással kapcsolatos tendenciákra, a felnövekvő generáció motiválásának forradalmi eszközeire.

A jelentkezés feltételei:

  • Jelentkezési lap elküldése az elérhetőség megadásával;
  • rövid (max. 1 oldal) szakmai életrajz, kiemelve e felkészítő tanári tapasztalatokat;
  • a Versünnep Alapítvány szakmai célkitűzéseinek támogatására felajánlott, minimum 2 500.- Ft összeg befizetése.

Jelentkezéseket (esetleges kérdéseket) a szervezes.versunnep@gmail.com email címre várjuk legkésőbb 2018. november 16-ig.

A szakmai nap részletes programját és tudnivalóit, a jelentkezést követően, írásban juttatjuk el az érintetteknek, de azt már most nyilvánossá tesszük, hogy a képzést követően, minden résztvevő ingyenesen tekintheti meg a Spirit Színház aznap esti előadását.

Felhívás iskolák, civil szervezetek részére

Nagy örömmel tudatjuk Önökkel, hogy az előző sikeres évekhez hasonlóan, 2018/2019 tanévben is megrendezésre kerül a VERSÜNNEP FESZTIVÁL elnevezésű nemzetközi rendezvénysorozat, s ezen belül a civil közösségek számára meghirdetett vers-és prózamondó verseny.

 

A projekt alkalmat teremt arra, hogy a különböző korosztályok irodalmat és előadóművészetet kedvelő képviselői, kipróbálják rátermettségüket, megmutassák gondolataikat, kibontakoztassák és fejlesszék adottságaikat, ezzel képviselve azt az intézményi közeget, ahonnan a nevezésüket elküldték.

 

Az év folyamán bármikor, bármely hazai és határon túl működő iskola vagy civil szervezet jelentkezhet oly módon, hogy szándéknyilatkozatban vállalja egy amatőr versmondó verseny megrendezését.

 

A helyi VERSMONDÓ VERSENYT, melynek időpontját minden intézmény maga határozhatja meg, lehetőleg 2019. május végéig legyenek kedvesek lebonyolítani.

 A Versünnep Alapítvány saját költségen biztosítja egy szakember delegálását az adott zsűribe.

 


Dömsödi Szakközépiskola

Iskolák és civil szerveződések által használt mező

Az Intézményi verseny tervezett időpontja.

Intézményi jelentkezők esetén a tervezett korosztály

Versmondó Verseny novemberben!

A Versünnep Alapítvány versmondó versenyt hirdet olyan általános- és középiskolai, valamint felnőtt, amatőr versmondók részére, akik -lehetőség hiányában- nem tudnak csatlakozni hivatalos intézmény által szervezett versenyhez.

Nevezni egy magyar költő, író művével lehet.

A versenyre 2018. november 24-én, szombaton, 10:00 órától kerül sor a Spirit Színházban (Budapest, Árpád Fejedelem útja 3-4, 1023).
Jelentkezni 2018. november 16-ig az alábbi űrlapon lehet, megadva a nevező adatait (név, kor, lakhely, kapcsolattartás), valamint pontosan megnevezve az előadni kívánt művet és szerzőjét, a szöveg egyidejű csatolásával.

Információt a versunnep@gmail.com, címen kérhetnek az érdeklődők. Kapcsolattartásra használható a Facebook oldalunk is is.

Nem szükséges pontos lakcím.

Fertődön is Versünnepeltünk!

2018 április 11.-én megrendezésre került a Fertődi kastály színháztermében a Versünnep fesztivál elődöntője.

Továbbjutóink:

  • Bársony Nóra általános iskola
  • Novák Henrietta középiskola

A képeket köszönjük Fekete Ágnesnek!

 

 

 

 

 

 

Versmondó verseny a Barcsay Jenő Általános Iskolaban

Versmondó verseny a Barcsay Jenő Általános Iskolaban. Örömmel fogadták Juhász Róza művésznőt.

Díjazottak:

  • 1-2. osztályosok: I. helyezett: Nagy Benedek (2.b),
  • 3-4. osztályosok: I. helyezett: Berei Márton (4.d),
  • 5-6. osztályosok: I. helyezett: Molnár Gergő (6.d)
  • 7-8. osztályosok: I. helyezett: Ujhely Csenge (7.c)

Köszönjük Sőrés Mariannának a képeket és az együttműködést gratulálunk a verselőknek!

 

 

A Sárisápi iskola is Versünnepelt!

A Sárisápi iskola is csatlakozott idén a Versünnepléshez. A szavalóversenyen tagintézményeikkel együtt mintegy 28 tanuló vett részt.

Az 5-6. osztály helyezettjei:

  • 1. helyezett: Kara Bianka (Dág)
  • 2. helyezett: Ligeti Dávid (Sárisáp)
  • 3. helyezett: Tóth László (Sárisáp)
  • Különdíj: Diószegi Éden (Sárisáp) Vörösmarty-Varga Kolos (Sárisáp)

 

7-8. osztály helyezettjei:

  • 1. helyezett: Bikali Lili (Sárisáp)
  • 2. helyezett: Varga Izabella(Sárisáp)
  • 3. helyezett: Csoma Debóra (Sárisáp)
  • Különdíj: Diószegi Vanda


A júniusi budapesti seregszemlén való részvételre Varga Izabella 8. osztályos tanulót kérte fel Turi Bálint a zsűri elnöke.


A zsűri tagjai voltak még:

  • Benkő Péter színművész
  • Tischner Elvira Anna tanárnő, az esztergomi Árpád-Házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola tanára.

Szeretettel gratulálunk minden verselőnek!

Ilyen volt a váli Versünnep!

Friss hírek Szabó Éva intézményvezetőtől:

A Váli Vajda János Általános Iskolaból. A megyéből 163 versenyző érkezett.
Az 1. helyezettek:
1. o. Jagicza Imre (Kápolnásnyék)
2. o. Südi István ( Csabdi )
3. o. Kollár Gergely (Kápolnásnyék), Szabó Lajos Bálint (Sukoró)
4.o. Sárkány Luca (Ercsi)
5. o. Hodula Tamás ( Ercsi)
6. o. Pintér Bálint (Bicske)
7. o. Végvári Balázs (Kápolnásnyék)
8. o. Kesztler Dominik ( Felcsút)
SNI Erdei Áron (Tordas) 1-2. o.; Pammer Kevin Adrián (Baracska) 3-4. o.

Turi Bálintnak külön hálásak voltak a szervezők a zsűritagságért.
#Versunnepfesztival

Diákseregszemle 2018 tájékoztató

A Versünnep Fesztivál keretében megszervezett helyi versmondó verseny továbbjutói számára nemzetközi Seregszemlét tartunk, amely június 9-én, szombaton, 10,00 órától, a Pesti Vigadó (1051 Budapest, Vigadó tér 2.) Sinkovits Imre Kamaratermében kerül megrendezésre. A regisztráció 9,00 órától kezdődik.

A programban először korosztályonként meghallgatjuk a produkciókat, majd szünetet tartunk. A szünet után az Eszterlánc Zenekar ad koncertet, majd az ünnepélyes eredményhirdetés következik.

Az esemény ingyenes, belépőjegy nincsen. Szeretettel várjuk a barátokat, rokonokat, tanárokat, viszont kérjük előre jelezni, hogy hány főre számíthatunk.

Technikai információk:

A fellépők öltözéke az alkalomhoz és az előadandó műhöz illeszkedjék, de ne feszélyezze az előadót. Csoportos öltözőt biztosítunk. A rendezvény ideje alatt az előtérben büfé üzemel.

A fellépőket illetően kérünk mindenkiről néhány soros bemutatkozó anyagot, a mondott mű szerzőjét és címét, valamint közvetlen kapcsolattartási információt (telefon, e-mail).

A kért információkat és esetleges kérdéseket az alábbi címre kérjük küldeni:
pt@r-it.hu

 

A várható programról:

Időpont Program Érkezés
8.00-9.00 terem berendezése technika: 8.00

versmondók: 9.00

műsorvezető:9.30

zsűri: 9.45

 

 

 

 

Eszterlánc zenekar: 13.30

9.00-10.00 regisztráció, szereplők eligazítása
10.00-10.10 köszöntések
10.10-10.25 1-2. osztályosok versmondása (5x3p)
10.25-11.15 3-4. osztályosok    (14×3,5perc)
11.15-11.30 SZÜNET
11.30-12.05 5-6. osztályosok   (9x4p)
12.05-12.50 7-8. osztályosok    (11x4p)
12.50-13.05 SZÜNET
13.05-14.00 9-10. osztályosok, gimnazisták  (14x4p)
14.00-14.10 SZÜNET
14.10-15:00 Eszterlánc zenekar koncertje
15.00-15.30 Eredményhirdetés, díjkiosztás
15.30- bontás

 

És versenyzőink névsora itt olvasható:

SSZ NÉV OSZT VÁROS VERS
1-2. osztályosok
1 Nagy Benedek 2. o Szentendre Kovács Barbara: A csacsi
2 Jagicza Imre 1. o Vál Kápolnásnyék
3 Südi István 2. o Vál Csabdi
4 Erdei Áron 1. o Vál Tordas
5 Újházi Nina 1. o Csóka Vajdaság
3-4. osztályosok
6 Pojányi Balázs 3. o Kincsesbánya Romhányi József: Interjú a Farkassal, aki állítólag megette Piroskát
7 Ferger Nóra Kata 3. o Szekszárd K. László Szilvia : Lajhár Alajos
8 Frei Márton 3. o Szekszárd Romhányi József: Interjú a Farkassal, aki állítólag megette Piroskát
9 Halasi Lőrinc Tamás 3. o Szekszárd Romhányi József : Focimeccs
10 Horváth Boglárka 3. o Szekszárd Muhi János: Mesélj apu
11 Tornai József András 3. o Szekszárd Romhányi József: Kukacsors
12 Tóth Kinga 4. o Hódmezővásárhely Rangáné Lovas Ágnes: A plüssmaci története
13 Berei Márton 4. o Szentendre Papp Róbert: Csuklósbusz
14 Bársony Nóra 4. o Fertőd Simon István: Mirza
15 Kollár Gergely 3. o Vál Kápolnásnyék
16 Sárkány Luca 4. o Vál Ercsi
17 Pammer Kevin Adrián 3. o Vál Baracska
18 Csevari Nina 4. o Csóka Vajdaság
19 Ördögh Zsófia 11é Érsekújvár Eörsi István: Az ördögfióka és a tündér
5-6. osztályosok
20 Egyed Dániel 5. o Kincsesbánya Petőfi Sándor:Falu végén kurta kocsma
21 Varga Panna 5. o Szekszárd Szabó Lőrinc: Március a körúton
22 Molnár Gergő 6. o Szentendre Kányádi Sándor: Hallgat az erdő
23 Hodula Tamás 5. o Vál Ercsi
24 Pintér Bálint 6. o Vál Bicske
25  Jaksa Dominika 5-6 Csóka, Vajdaság
26  Tóth Johanna 5. o Homokszentgyörgy Szabó Lőrinc: Lóci óriás lesz
27 Tucker Hanna 6. o Budapest Romhányi József: Nyúliskola
28 Bangha Roland 5-9? Komárom Szilágyi Domokos: A halál árnyéka
7-8. osztályosok
29 Ferger Viktória Hanna 13é Szekszárd Nemes Nagy Ágnes Fekete hattyú
30 Végvári Balázs 13é Kápolnásnyék Vörösmarty Mihály: A gyötrődő
31 Láng Emma 13é Budapest Varró Dániel: A szilvalekvár és a zabpehely
32 Ujhely Csenge 13é Szentendre Pilinszky János: Örökkön örökké
33 Sili Gergő 14é Szekszárd Arany János: Vörös Rébék
34 Kesztler Dominik Vince 14é Felcsút Vajda János: A hazafiakhoz
35 Kertész Mátyás 14é Kincsesbánya Radnóti Miklós: Töredék
36 Varga Izabella 14é Sárisáp Wass Albert: Üzenet haza
37 Főglein Liza Kató 14é Szekszárd Szabó T. Anna: A mai nap
38 Török Beáta 14é Hódmezővásárhely Nagy László: József Attila
39 Tóth Flóra 14é Várdomb Mrena Julianna: monológ
9-12. osztályosok + gimnazisták
40 Szakács Luca 16é Budapest Szabó Lőrinc: Semmiért egészen.
41 Oláh Péter 9. o Szekszárd Nagy László: Táncbeli tánc-szók
42 Loboda Izabella 10. o Szekszárd Závada Péter: Remíz
43 Novák Henrietta 16é Budapest József Attila – A Dunánál
44 László Rebeka 16é Pécs Weöres Sándor: Kutya
45 Varga Sára Luca 16é Hajdúböszörmény Terék Anna: Kunigunda útja
46 Ferencz Ádám 16é Madéfalva Arany János-A fülemile
47 Bukovszky Orsolya 18é Komáromszentpéter Szabó T.Anna :Elhagy
48 Vida Gergely Bős Jónás Tamás: Nőpara
49 Deák Gábor 16é József Attila Hazám
50 Horváth Normann 18é Pécs Arany János: A walesi bárdok
51 Nagy Botond 18é Baja Radnóti Miklós: Huszonnyolc év
52 Borbála Fafka 19é Bonyhád Rakovszky Zsuzsa  Egyirányú utca
53 Dupak Fanni Csóka Vajdaság